Proszek do dezynfekcji narzędzi VIRUTON 1KG

Dostępność: W magazynie

84,00 zł
Proszek do dezynfekcji narzędzi VIRUTON 1KG
Opis produktu
Szczegóły

Proszek do mycia i dezynfekcji narzędzi, endoskopów, inkubatorów i innych powierzchni wyrobów medycznych

Zastosowanie:
Viruton Pulver to nowoczesnej generacji preparat do mycia i dezynfekcji wysokiego stopnia inwazyjnych i nieinwazyjnych wyrobów medycznych. Jest zalecany do instrumentów chirurgicznych, dentystycznych oraz wszelkiego rodzaju endoskopów, sond chirurgicznych, rurek do respiratorów i innych urządzeń anestezjologicznych. Może być również stosowany do dezynfekcji powierzchni sprzętu medycznego, jak np. inkubatory. Zalecany jest do dezynfekcji manualnej, w myjkach ultradźwiękowych, myjniach automatycznych oraz w myjkach do endoskopów. Produkt nie wymaga dodania aktywatora. Innowacyjna formuła zawiera cztery enzymy (proteazę, lipazę, amylazę i mannazę) odpowiedzialne za usuwanie zanieczyszczeń organicznych takich jak krew, białko, tłuszcze, wydzieliny. Zawartość surfaktantów zapobiega pyleniu proszku i gwarantuje doskonałe właściwości myjące.

Skład:
100 g preparatu zawiera: 44g nadwęglan sodu (CAS: 15630-89-4), 26g TEAD (CAS: 10543-57-4), enzymy, kwasy organiczne, niejonowe środki powierzchniowo czynne, inhibitory korozji

Opakowanie:
1 kg

Informacje dodatkowe
Informacje dodatkowe
Sposób użycia

Preparat przed użyciem należy rozcieńczyć z wodą. Proszek pobrać za pomocą dołączonej do opakowania miarki, wsypać do wody i zamieszać. Pełna miarka dozuje 20 g. Stężenie 1% uzyskamy dozując ½ miarki proszku do 1l wody, stężenie 2% - 1 miarkę proszku dodać do 1l wody. Roztwór kilkakrotnie zamieszać. Po 15 minutach jest gotowy do użytku (przy użyciu cieplej wody 35°C już po 2-3 min.). Bezpośrednio po użyciu narzędzia (lub inne instrumenty z kanałami) zanurzyć w przygotowanym np. 1% roztworze Viruton Classic na 10 min. (wypełnić nim wszystkie kanały). Przestrzegać zalecanego czasu. Wyjąć narzędzia zachowując sterylne warunki i przepłukać sterylną wodą (lub włączyć obieg zamknięty ze sterylną wodą na co najmniej 5 minut). Okres aktywności roztworu roboczego: 30 godzin. Nie łączyć z innymi środkami czyszczącymi lub dezynfekującymi. Roztwór może być utylizowany w kanalizacji.

Recenzje
Napisz własną recenzję
Napisz swoją opinię o Proszek do dezynfekcji narzędzi VIRUTON 1KG

Strona wykorzystuje pliki cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Zamknij