Cążki do skórek 3mm B.23.3 Bionessa

Dostępność: Zapytaj o dostępność

42,42 zł
Cążki do skórek 3mm B.23.3 Bionessa
Opis produktu
Szczegóły

Cążki Bionessa B.23.3 to produkt idealny dla osób ceniących sobie komfort i wygodę pracy. Kształt rączek zapewnia pewny chwyt oraz najwyższą kontrolę każdego ruchu podczas pracy. Dzięki podwójnej sprężynie każde cięcie jest płynne i gładkie. Ręcznie ostrzone krawędzie tnące o długości 3mm pozwalają na bardzo precyzyjne i szybkie opracowanie skórek beż zaciągnięć i skaleczeń. Cążki wykonane są z najwyższej jakości stali chirurgicznej, odpornej na dezynfekcję i sterylizację.

Profesjonalne cążki do skórek.

  • długość ostrza 3 mm (+/- 0,3 mm),
  • długość cążek 106 mm (+/- 1 mm),
  • ręcznie ostrzone krawędzie tnące,
  • podwójna sprężyna,
  • wykończenie satynowe,
  • wykonane ze stali chirurgicznej,
  • nie tępią się i nie rdzewieją,
  • produkt przeznaczony do dezynfekcji i sterylizacji w autoklawie.

PRAWIDŁOWE UŻYTKOWANIE I PRZECHOWYWANIE NARZĘDZI BIONESSA

– narzędzia używaj wyłącznie do takich celów do jakich są przeznaczone

– narzędzia przechowuj zawsze ostrzami skierowanymi ku górze

– unikaj upuszczania, uderzania narzędzi aby zapobiec uszkodzeniu krawędzi tnących

– przechowuj narzędzia w suchym miejscu oraz w przeznaczonym do tego opakowaniu. Powietrze w pomieszczeniu powinno być suche, a narzędzia nie powinny być przechowywane w foliowych opakowaniach. Ogranicza to dostęp powietrza i może powodować wytwarzanie kondensatu pary wodnej, co jest mocno szkodliwe dla stali.

– z narzędziami powinno się obchodzić bardzo delikatnie. Niektóre uszkodzenia mechaniczne są niewidoczne gołym okiem. Szczególnej troski wymagają ostrza, końcówki oraz mechanizmy.

 

PRAWIDŁOWA KONSERWACJA NARZĘDZI BIONESSA

Pamiętaj że prawidłowy proces czyszczenia, dezynfekcji i sterylizacji powinien być przeprowadzony po każdorazowym użyciu narzędzi.

CZYSZCZENIE – Oczyść dokładnie narzędzia z wszelkich pozostałości pyłu, tkanek, paznokci czy włosów za pomocą szczoteczki. Następnie opłucz narzędzia wodą destylowaną*.

* Do czyszczenia stosuj wodę destylowaną aby uniknąć odbarwienia i rdzewienia narzędzi. Woda z kranu zawiera minerały które mogą osadzać się na narzędziach i wpływać niekorzystnie na efekt sterylizacji.

DEZYNFEKCJA – Proces dezynfekcji możesz przeprowadzić w naczyniu wypełnionym preparatem lub roztworem dezynfekującym bądź w myjce ultradźwiękowej z użyciem preparatów do tego przeznaczonych. Pamiętaj aby narzędzia były całkowici zanurzone w roztworze. Po skończonej dezynfekcji wyjmij narzędzia i pozostaw je do całkowitego wyschnięcia*.

* Roztwory myjące/dezynfekujące powinny być przygotowane zgodnie z instrukcjami na ulotce preparatu. Szczególnie zalecamy przestrzegania stężenia roztworu – niesie to z sobą zarówno konsekwencje higieniczne, jak i ekonomiczne. Zbyt duże stężenie może uszkodzić narzędzia, z kolei zbyt niskie nie zdezynfekuje wybranych mikroorganizmów.

STERYLIZACJA – Proces sterylizacji narzędzi odbywa się w autoklawie. Zalecana metoda sterylizacji to sterylizacja parą wodną w nadciśnieniu w temperaturze 134° Celsjusza (nie należy przekraczać 200°). Proces sterylizacji należy przeprowadzać zgodnie z zaleceniami wskazanymi na urządzeniu przeznaczonym do sterylizacji. Pamiętaj aby otworzyć wszystkie narzędzia, tak, aby sterylizacja objęła każdy element narzędzia. Przed sterylizacją należy nasmarować mechanizmy ruchome narzędzi specjalnym preparatem. W przypadku sterylizacji parą, zalecamy zastosowanie smaru rozpuszczalnego w wodzie.

Informacje dodatkowe
Informacje dodatkowe
Recenzje
Napisz własną recenzję
Napisz swoją opinię o Cążki do skórek 3mm B.23.3 Bionessa

Strona wykorzystuje pliki cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Zamknij